Kino plus konteksty
niedziela, 06 maja 2012
Zwiastun: Taste of Money

Dzień po inauguracji festiwalu w Cannes w koreańskich kinach pojawi się Taste of Money Ima Sang-soo, będący jednym z pretendentów do Złotej Palmy w tym roku. Film uważany jest za kontynuację wątku z poprzedniego filmu reżysera, remaku słynnego klasyka The Housemaid, który dwa lata temu również był pokazywany w ramach głównego konkursu francuskiej imprezy.

Taste of Money to opowieść o bajecznie bogatych przedstawicielach koreańskiej klasy wyższej i ludziach żyjących z ich pieniędzy. Tak jak przystojny Joo Young-jak, osobisty sekretarz pani Baek Geum-ok, który odkrywa, jak wiele pułapek może nieść ze sobą praca w rezydencji zdemoralizowanych krezusów. Młody, zależny od niej pracownik wyraźnie kusi panią Baek, która znosi wieczne zdrady własnego męża. Sam Young-jak zaczyna przejawiać zainteresowanie Na-mi, młodą dziedziczką fortuny. Sytuacja komplikuje się jeszcze, gdy zostaje znalezione ciało filipińskiej służącej, o której romansie z panem domu Young-jak doniósł swojej chlebodawczyni.

Występują: Kim Kang-woo (A Better Tomorrow, Le Grand Chief), Yoon Yeo-jeong (The Housemaid), Baek Yoon-sik (The President's Last Bang), Kim Hyo-jin (Life is Peachy).

Premiera: 17 maja.

Strona oficjalna: http://money2012.kr/

Taste of Money

Tagi: Korea
16:04, almaaghra , film
Link Komentarze (2) »


CinemaAsia na Twitter

Kontakt: cinemaasiablog@gmail.com