Kino plus konteksty
piątek, 01 maja 2009
Tak się gra w "Klątwę"
Niedawno pisałam o 10. rocznicy słynnej japońskiej franczyzy "Ju-on", znanej w Polsce pod tytułem "Klątwa". Oprócz dwóch nowych filmów, które pojawią się w kinach 27 czerwca, 30 lipca będzie miała premierę gra na platformę Wii, Kyôfu Taikan: Ju-on. Jej producentem jest firma AQ Interactive, a projektantem filia, FeelPlus Inc., która do tej pory robiła gry na XBoxa 360. Kyôfu Taikan reklamuje się jako rozrywkę, która ma napędzić graczom sporo strachu. Poniżej zwiastun, który dziś pojawił się na oficjalnej.
Ju-on The Game
21:45, almaaghra , gry
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 13 września 2007
Dziś premiera "Crisis Core"
Japońscy fani Final Fantasy w końcu się doczekali. Od dzisiaj prequel siódmej części serii można kupić w tamtejszych sklepach. Gra, przeznaczona na konsole PSP, rozpoczyna się dwa lata przed masakrą w Nibelheim, czyli siedem lat przed wydarzeniami w FFVII. Fabuła będzie się koncentrować wokół postaci Zacka. Wśród znajomych twarzy: Aeris, Cloud, Turks i oczywiście Sephiroth. W gronie nowych bohaterów: Angeal Hewley i Genesis Rhapsodos, członkowie SOLDIER i przyjaciele srebrnego generała. Do kwatery ShinRa dochodzą wieści o zaginięciu Genesis(a) podczas misji w Wutai. Sephiroth początkowo odmawia wzięcia udziału w poszukiwaniach. Zadanie dostaje Zack, który wraz z Tsengiem i swoim mentorem Angaelem rusza, by wyjaśnić zagadkę.

FFVII Potion Drink

Machina promocyjna „Crisis Core” ruszyła już kilka miesięcy temu, prezentując graczom trzy długie zwiastuny, a ostatnio film otwierający grę. W sprzedaży od 23 października znajdzie się też napój w „limitowanej” edycji 4,8 miliona puszek w szesnastu wersjach.

Poniżej rozszerzona wersja ostatniej zapowiedzi z kilkoma nowymi scenami – łącznie siedem i pół minuty.

Źródła: Suntory, AdventChildren.net
Tagi: Japonia
13:08, almaaghra , gry
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 27 sierpnia 2007
FFVII "Crisis Core" - nowy zwiastun
Miałam dziś nic nie pisać, ale potem odkryłam na YouTube nową zapowiedź do oczekiwanego przez wielu fanów prequela Final Fantasy VII “Crisis Core”. Nie tak dawno informowałam o piosence promującej grę, której można wysłuchać w tym wątku. Dziś pod poduszkę garstka przystojnych cyfrowych chłopców. A potem mówią, że kobiety nie grają w gry komputerowe. Oj, grają, zapewniam:)

21:28, almaaghra , gry
Link Dodaj komentarz »
piątek, 10 sierpnia 2007
Ayaka promuje "Crisis Core"

Właśnie pojawił się teledysk do piosenki „Why”, promującej najnowszą część Kompilacji Final Fantasy VII „Crisis Core”. Nie ma w nim niestety żadnych ujęć z gry. Te zostały zarezerwowane dla limitowanej wersji singla, który ma się pojawić w japońskich sklepach 5 września. Moim zdaniem instrumentalna wersja jest lepsza, ale to może dlatego, że j-popu zwyczajnie nie lubię.

O samej grze pisałam w tym wątku. Premiera „Crisis Core” na PSP 13 września.

Źródło: AdventChildren.net

Tagi: Japonia
17:54, almaaghra , gry
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 12 lipca 2007
Chińczycy cenzurują Warcrafta

Kością niezgody są szkielety, które w grze „World of Warcraft” symbolizują martwe postacie. Nie spodobało się to cenzorom Państwa Środka, walczącym o „promocję zdrowego i harmonijnego otoczenia on-line”. Szkielety doczekały się więc pochówku, co rozłościło chińskich graczy. Kości zostały rzucone, oznajmili i zapowiedzieli bojkot. Niektórzy z nich rozpoczęli nawet kampanię na rzecz przywrócenia oryginalnego wyglądu gry. Chiński partner Blizzard Entertaiment się zbytnio nią nie przejął, a przecież gracze z tego kraju to 3,5 miliona osób, czyli ponad 40% wszystkich zarejestrowanych. Może liczy na to, że gra nie będzie warta świeczki, przepraszam, kości.

Zmiany w „World of Warcraft” to tylko fragment szeroko zakrojonej kampanii, która ma przeciwdziałać „negatywnym wpływom” w internecie. Obejmuje ona nie tylko walkę z pornografią, hazardem czy przemocą w sieci, ale też np. uzależnieniem od komputera. Wszystko po to, by, jak twierdzą przedstawiciele władz, chronić młodzież.

WoW zresztą to nie pierwsza i nie ostatnia „ofiara” chińskiej cenzury. Nie tak dawno ścigano „Death Note”, japońską mangę, której pirackie kopie (z braku oficjalnych) krążyły wśród uczniów szkół średnich (więcej w tym wątku).

Źródło: VarietyAsiaOnline.com

15:52, almaaghra , gry
Link Dodaj komentarz »
sobota, 19 maja 2007
13 września startuje "Crisis Core"!

Ostatnio w prasie dużo o „Gwiezdnych Wojnach", a to wszystko z okazji 30. rocznicy premiery „Nowej Nadziei". Od razu przypomniało mi się, że pewna japońska gra również obchodzi okrągłą rocznicę, o której nic nie słychać (chyba że coś przegapiłam). Wspominam o tym akurat teraz, bo producent szykuje w tym roku kolejny produkt z serii, mający szansę stać się hitem. Ale po kolei...

W styczniu 1997 roku miała miejsce japońska premiera „Final Fantasy VII", do tej pory najbardziej znanej i kultowej (przepraszam za słowo) części cyklu. Nie będę streszczać scenariusza gry ani rozpisywać się o jej wpływie na japońską kulturę i przemysł gier komputerowych, wystarczy poszukać w sieci, zaczynając od Wikipedii:). Faktem jest, że jej producent, Square Enix, postanowić zarobić na fanach i w 2005 roku zapoczątkował cykl znany jako Kompilacja Final Fantasy VII. W jego skład weszły film „Advent Children" (od 2006 w Polsce na dvd), krótkie OAV „Last Order", gry „Dirge of Cerberus" na PS2 i „Before Crisis" na telefony komórkowe. Zapowiedziano też nową wersję „Advent Children" z dopiskiem „Complete", mającą jakoby być tą „prawdziwą" wersją (twórcy tłumaczą, że pierwsza została przygotowana z myślą o młodszej widowni), wydaną na nośniku Blu-Ray. Ostatnio zaś w fandomie wrze, a to za sprawą „Crisis Core", gry stanowiącej coś w rodzaju prequela FFVII.

Postacią, na której skupia się scenariusz, będzie Zack Fair, traktowany do tej pory nieco po macoszemu. Fani dowiedzą się, jak poznał Aeris (występującą po raz pierwszy w nowej sukience:) i Clouda (tym razem bez sukienki:). W grze pojawią się nowe postacie: Angeal Hewley, mentor Zacka z oddziałów SOLDIER, i Genesis Rhapsodos, któremu wyglądu i głosu użyczył gwiazdor j-popu Gackt. Dużą rolę dostał wreszcie Tseng. Nie mogło też zabraknąć Sephirotha, który z gry na grę robi się coraz przystojniejszy (o ile to jeszcze możliwe:). Tym razem generał stoi po naszej stronie (historia dotyczy wydarzeń poprzedzających spalenie Nibelheim), zaś Angeal i Genesis to, jak się wydaje, jego przyjaciele z dzieciństwa.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.crisis-core.net/ (w języku angielskim). Umieszczono tam linki do skanów japońskich magazynów ze zdjęciami z gry.

Strona oficjalna nie zawiera jeszcze wielu informacji, ale na wszelki wypadek podaję: http://www.square-enix.co.jp/ccff7/ .

Zaś zwiastun na YouTube z angielskimi napisami:

http://www.youtube.com/watch?v=q4fOBDUGqd0

 

Tagi: Japonia
18:06, almaaghra , gry
Link Dodaj komentarz »


CinemaAsia na Twitter

Kontakt: cinemaasiablog@gmail.com