Kino plus konteksty
Blog > Komentarze do wpisu
Zwiastun: Taste of Money

Dzień po inauguracji festiwalu w Cannes w koreańskich kinach pojawi się Taste of Money Ima Sang-soo, będący jednym z pretendentów do Złotej Palmy w tym roku. Film uważany jest za kontynuację wątku z poprzedniego filmu reżysera, remaku słynnego klasyka The Housemaid, który dwa lata temu również był pokazywany w ramach głównego konkursu francuskiej imprezy.

Taste of Money to opowieść o bajecznie bogatych przedstawicielach koreańskiej klasy wyższej i ludziach żyjących z ich pieniędzy. Tak jak przystojny Joo Young-jak, osobisty sekretarz pani Baek Geum-ok, który odkrywa, jak wiele pułapek może nieść ze sobą praca w rezydencji zdemoralizowanych krezusów. Młody, zależny od niej pracownik wyraźnie kusi panią Baek, która znosi wieczne zdrady własnego męża. Sam Young-jak zaczyna przejawiać zainteresowanie Na-mi, młodą dziedziczką fortuny. Sytuacja komplikuje się jeszcze, gdy zostaje znalezione ciało filipińskiej służącej, o której romansie z panem domu Young-jak doniósł swojej chlebodawczyni.

Występują: Kim Kang-woo (A Better Tomorrow, Le Grand Chief), Yoon Yeo-jeong (The Housemaid), Baek Yoon-sik (The President's Last Bang), Kim Hyo-jin (Life is Peachy).

Premiera: 17 maja.

Strona oficjalna: http://money2012.kr/

Taste of Money

niedziela, 06 maja 2012, almaaghra
Tagi: Korea

Polecane wpisy

 • Joint Security Area - recenzja

  By zrozumieć miejsce JSA w annałach koreańskiej kinematografii, należy cofnąć się do roku 2000, kiedy to produkcja miała swoją premierę. Rodzimy przemysł filmo

 • Public Enemy - recenzja

  Już od czasów Brudnego Harry’ego wiadomo, że dobry glina przepisów się nie trzyma. Jak pokazuje przykład Public Enemy Kanga Woo-seok, kanonicznej już pro

 • Public Enemy - muzyka z filmu

  25 stycznia 2012 roku minie 10 lat od premiery Public Enemy Kanga Woo-seok. Autorem tego tarantinowskiego utworu, podobnie jak całej ścieżki dźwiękowej, jest J

 • Przeciąganie delty - wielkie hydrotechniczne przedsięwzięcia

  Ludzi zawsze fascynowały gigantyczne budowle, począwszy od starożytnych piramid w egipskiej Dolinie Królów aż po znaną „z naszego podwórka" Hutą Katowice.

 • 日本 i 한국.

  wpis z 13.11.2010 日本 to Japonia po japońsku. チョコレート to czekolada.Dwie czekolady japońskie dostałam od Ma

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2013/03/27 16:18:08
Ja mam tylko taste od money pieniędzy które mi rząd zabiera :/... *patrzy na pit 36 czekający na wypełnienie*
-
2014/02/14 11:58:46
Jeśli już wysyłasz, to sprawdź czym się zajmuje Fundacja Promyk Słońca i spróbuj ją wesprzeć. Trzeba wykorzystać 1%, jeśli można go dać :)


CinemaAsia na Twitter

Kontakt: cinemaasiablog@gmail.com