Kino plus konteksty
Blog > Komentarze do wpisu
Koreański maraton na polskich festiwalach

27 wff logoOrganizatorzy 27. Warszawskiego Festiwalu Filmowego nie ujawnili jeszcze całego programu, ale już wiadomo, że w sekcji Konkurs Wolny Duch pojawi się thriller Prześladowcy (Haunters) Kima Min-suk, scenarzysty Dobrego, złego i zakręconego. Film miał premierę w ubiegłym roku i ściągnął do kin ponad dwa miliony widzów. Duży udział miały w tym gwiazdy, Kang Dong-won (Secret Reunion, M) oraz Ko Soo (White Night, The Front Line). Prześladowcy to opowieść o pojedynku pomiędzy dwoma wyjątkowymi mężczyznami. Pierwszy potrafi kontrolować innych przy pomocy wzroku, drugi, jako jedyny, potrafi wyzwolić się od tego wpływu.

27. Warszawski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 7-16 października 2011 roku. Pełny program imprezy poznamy 21 września. Strona festiwalu

5fpsW dniach 20-25 października odbędzie się w Warszawie 5. Festiwal Filmowy Pięć Smaków. Po raz drugi w programie imprezy znajdzie się sekcja Taste of Korea. W odróżnieniu od zeszłorocznej edycji, które przypominała hity sprzed kilku lat, tym razem organizatorzy promują tytuły nowe. Na razie znamy cztery filmy, które widzowie będą mieli okazję obejrzeć podczas trwania imprezy. Strona festiwalu

Posępna noc (Bleak Night) Yoona Sung-hyun to jedna z rewelacji zeszłorocznego festiwalu w Busan. Konflikt pomiędzy szklonymi przyjaciółmi kończy się samobójstwem jednego z nich. Gdy jego ojciec usiłuje dociec prawdy, okazuje się, że granica pomiędzy prześladowcą a ofiarą bywa płynna.

Kolejna propozycja to Dzienniki z Musan (Journals of Musan) Parka Jung-bum, jeden ze zwycięzców tegorocznego festiwalu w Rotterdamie. To opowieść o trudnym życiu uciekiniera z Korei Północnej, któremu coraz trudniej odnaleźć się w społeczeństwie zamieszkującym południową część półwyspu.

Nocny Połów (Night Fishing) to nagrodzony w Berlinie film krótkometrażowy tandemu braci Park, starszego Chan-wooka i młodszego Chan-kyonga, nakrecony w całości przy pomocy iPhone'a 4. To historia zagadkowej śmierci rybaka, w której splatają się jawa i sen.

Późna jesień (Late Autumn) to remake koreańskiego klasyka z lat 60. We współczesnej, kosmopolitycznej wersji rozgrywającej się w Seattle udział wzięli Hyun Bin (I Am Happy) oraz chińska aktorka Tang Wei (Ostrożnie, pożądanie). to historia pary emigrantów, którzy poznają się w autobusie do Seattle. Ona jest  na trzydniowej przepustce z więzienia, do którego trafiła po zabiciu agresywnego męża. On wyraźnie przed kimś ucieka. Pożycza od niej 30 dolarów na bilet, dając w zastaw swój zegarek. Gdy para spotka się ponownie, trudno się im rozstać.Pełny program festiwalu Pięć Smaków poznamy wkrótce.

niedziela, 18 września 2011, almaaghra

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:


CinemaAsia na Twitter

Kontakt: cinemaasiablog@gmail.com