Kino plus konteksty
Blog > Komentarze do wpisu
Dzik-ludożerca bohaterem nowego koreańskiego thrillera

Były już rekiny, lwy, ptaki, węże i żaby. Dziś oficjalnie do grona prześladowców rodzaju ludzkiego dołączył dzik. Jeden, za to zmutowany i niezwykle krwiożerczy. Żeruje w okolicach wioski Sammae-ri, położonej w obrębie rezerwatu Jirisan. Na jego trop wpadają policjant z Seulu Kim oraz detektyw Shin, wyznaczeni do zbadania sprawy tajemniczych zgonów, które zasiały strach w tej spokojnej dotąd mieścinie. Wieści o istnieniu bestii błyskawicznie roznoszą się po całym Półwyspie Koreańskim. Do rezerwatu ściągają łowcy z wszystkich zakątków kraju, potęgując tylko zamieszanie. Do lasu rusza zespół złożony z obu policjantów, dwóch myśliwych oraz zoologa z zadaniem wytropienia dzika. Czeka na nich bestia, której będą musieli stawić czoła na jej własnym terenie.

Za produkcję „Chaw” odpowiada koreańsko-amerykańska firma Polygon Entertainment, która ma swoich planach inne ciekawe projekty, w tym film katastroficzny „Haeundae” o gigantycznym tsunami zalewającym najpopularniejszą koreańską plażę oraz „Sector 7” o załodze platformy wiertniczej walczącej z potworem z głębin. Zdjęcia w przeważającej części kręcono w Stanach Zjednoczonych, w lasach wokół San Francisco, które udawały koreański rezerwat. Choć zdjęć dzika nadal brak, wiadomo, że będzie generowany komputerowo. Załoga odpowiedzialna za efekty specjalne pracuje pod nadzorem byłego współpracownika George’a Lucasa, a obecnie szefa Polygon Entertainment, Hansa Uhliga, który entuzjastycznie wypowiada się na temat wykonanej do tej pory pracy.

Reżyserem „Chaw” jest Shin Jeong-won, który ma do tej pory na koncie jeden film, horror/komedię „Sisily 2km”. W rolach głównych wystąpią Eom Tae-woong jako Kim, Pak Hyeok-kwon jako Shin oraz Jang Hang-seon, Yoon Je-moon i Jeong Yu-mi. Premiera „Chaw” odbędzie się w grudniu. Dokładna data nie jest jeszcze znana.

Wyczerpujący artykuł na temat „Chaw” w języku angielskim na stronie SciFi Japan.

Chaw Still
Chaw Still
Chaw Still
niedziela, 10 sierpnia 2008, almaaghra

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:


CinemaAsia na Twitter

Kontakt: cinemaasiablog@gmail.com